Nowa Strona Szpitala Południowego


Nowa strona Szpitala Południowego już działa.
Poprzez stronę szybko i łatwo prowadzimy rekrutację personelu medycznego.


 
 

PRZYJĘCIA PACJENTÓW Z   COVID-19

DO SZPITALA TYMCZASOWEGO

 

W celu przyjęcia pacjenta przez naszą placówkę znajdującą się przy ul.Rotmistrza Witolda Pileckiego 99 w Warszawie, prosimy o kontakt na numer:

IZBA PRZYJĘĆ – 22 166 91 35,    22 166 91 36,    22 166 97 14

 

KIEROWNIK ODDZIAŁU ZAKAŹNEGO - 22166 92 02 , 22 166 9729

ODDZIAŁ ZAKAŹNY - 22 166 92 32 , 22 166 92 33

ODDZIAŁ ZAKAŹNY - LEKARZ DYŻURNY – 22 166 92 04

KIEROWNIK ODDZIAŁU INTENSYWNEJ TERAPII – 22 166 95 05

ODDZIAŁ INTENSYWNEJ TERAPII –LEKARZ DYŻURNY -  22 166 95 04

 

W trosce o serce pacjenta – kardiomonitory zakupione z funduszy europejskich


O prawidłową diagnostykę naszych pacjentów dbają cztery nowoczesne kardiomonitory. To efekt realizacji projektu pn. „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego” realizowanego w ramach RPO WM 2014-2020. Efektem projektu jest zwiększenie możliwości diagnostycznych, ratowniczych i medycznych, a tym samym zapewnienie odpowiedniej opieki dla pacjentów z koronawirusem.

Kardiomonitor monitoruje i rejestruje najważniejsze parametry życiowe pacjenta. Urządzenie kontrolujące pracę serca i sygnalizuje wystąpienie zaburzeń.  Dzięki unijnemu wsparciu sprzęt już ratuje zdrowie i życie naszych pacjentów. Koszt jednego kardiomonitora modułowego to 42 984 zł. Do naszego szpitala trafiły 4 takie urządzenia oraz centralka (koszt 81 756 zł) – łączna wartość zakupionego sprzętu to 253 692,00 zł.


Szpital SOLEC Sp. z o.o. jest jednym z partnerów Województwa Mazowieckiego w realizacji Projektu „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS- CoV-2 na terenie Województwa Mazowieckiego”.


Okres realizacji Projektu: 29 lutego 2020 – 30.06.2021 r. 

 

Wartość Projektu: 360 000 000,00 zł 

 

Cel Projektu:   zwiększenie możliwości diagnostycznych, ratowniczych i medycznych na terenie województwa mazowieckiego w związku z epidemią spowodowaną koronawirusem SARS-CoV-2.  

Komunikat dotyczący punktu szczepień, znajdującego się przy ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego 99 w Warszawie.

 

 

Uprzejmie informujemy, że w chwili obecnej nie mamy wolnych terminów i nie prowadzimy zapisów na szczepienia przeciw COVID-19 

 

Ruszyły szczepienia przeciw COVID- 19

 

W poniedziałek (25 stycznia) o godzinie 8.00, w punkcie szczepień zlokalizowanym w Szpitalu Południowym, dla zarejestrowanych seniorów 80+ ruszyły szczepienia przeciw COVID-19.

Punkt przy ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego 99 to jeden z największych punktów w Warszawie, w których nie obowiązuje limit 30 szczepionek na tydzień.

Plan to zaszczepienie 240 osób dziennie, a do końca tygodnia nawet 1800 zapisanych seniorów.

W tym punkcie szczepień zarejestrowało się prawie 4 tysiące osób.

 

Szczepienia realizowane są 7 dni w tygodniu, w godzinach od 8.00 do 20.00

 

 

W styczniu ruszamy ze szczepieniami w Szpitalu Południowym

 

Ważna informacja dla wszystkich, którzy zapisali się lub w najbliższym czasie planują zapisać się na szczepienie przeciw COVID-19, realizowane w przychodni przyszpitalnej w Szpitalu Południowym. Szczepienia rozpoczną się 25 stycznia br. -


Choć budowa Szpitala Południowego nie zakończyła się, zapewnimy pacjentom bezpieczeństwo w czasie prowadzonych w przychodni przyszpitalnej szczepień, które będą realizowane zgodnie z przyjętymi procedurami i przepisami. Dołożymy wszelkich starań, aby szczepienia były realizowane sprawnie i w komfortowych dla naszych pacjentów warunkach. Należy przyjąć, że 25 stycznia br. przyjmiemy pierwszego pacjenta – mówi dr n. med. Ewa Więckowska, Prezes Zarządu Szpital Solec Sp. z.o.o.

 

Adres punktu szczepień to ul. rtm. Witolda Pileckiego 99.

 

 

Warto przypomnieć, że prawidłowy adres Szpitala Południowego (a więc i przychodni przyszpitalnej) to ul. rtm. Witolda Pileckiego 99. Szczepienia będą realizowane w specjalnie przygotowanym punkcie szczepień, zlokalizowanym w budynku A, od strony ulicy Pileckiego. Wejście dla pacjentów zostanie czytelnie oznaczone.

 

Szczepienia dla seniorów

 

Trwa rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia.

Rejestracja odbywa się wyłącznie  internetowo , nie rejestrujemy się w punkcie szczepień

Aby zapisać się na szczepienie prosimy odwiedzić Stronę internetową .

 

 

Na niej zainteresowani znajdą odpowiedzi na wszystkie pytania. Przed szczepieniem każdy pacjent powinien zapoznać się z „Kwestionariuszem wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19” dostępnym TU .

 

Komunikat dla podmiotów medycznych i aptek

 

Pomiędzy 15.02 a 7.03.2021r. nie szczepimy grupy 0 pierwszą dawką. Informacja zamieszczona w Systemie Dystrybucji Szczepionek Ministerstwa Zdrowia.

 

 

Informacja dla osób z grupy „0” zgłoszonych do szczepienia p/COVID-19 przez podmioty medyczne w Szpitalu Solec Sp. z o. o. ( Szpitalu Węzłowym ).
Od dnia 11 stycznia 2021 roku realizujemy jako Szpital Węzłowy szczepienia p/COVID-19 u osób z grupy „0” zgłoszonych do naszego szpitala przez zewnętrzne podmioty medyczne.
Każda zgłoszona osoba otrzyma do końca miesiąca stycznia 2021r. drogą SMS terminy podania I i II dawki szczepionki p/COVID-19.
Punkt szczepień zlokalizowany jest w Specjalistycznej Przychodni Przyszpitalnej, przy ulicy Solec 99 (na parterze) w Warszawie.Adres e-mail kontaktowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.Uprzejmie informujemy, że Szpital Solec Sp. z o.o. został wyznaczony jako szpital węzłowy do przeprowadzenia szczepień w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19.

Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do dnia 14.01.2021 r. do godziny 12:00.

Zgłoszenia należy kierować na adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. dołączając wypełnione prawidłowo wymagane dokumenty:

Pliki do pobrania

Formularz szczepienia

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych


Koordynator szczepień: dr Dariusz Rembisz

Bardzo proszę o wypełnienie w załączonej tabeli danych swojej placówki, nr PESEL oraz wypełnienie Oświadczenia.
Tabelę oraz skan oświadczenia proszę odesłać na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . w terminie do dnia 14.01.2021r. do godziny 12:00.
O dalszym postepowaniu i zasadach organizacyjnych będę informował na bieżąco.

Dr Dariusz Rembisz
Pełnomocnik Zarządu ds. organizacji
Koordynator szczepień

 

rodo

 

Złoty medal w rankingu "Maluchy na Brzuchy"

Z radością i dumą informujemy, że Szpital Solec otrzymał złoty medal w rankingu "Maluchy na Brzuchy" za realizowanie prawa do dwugodzinnego kontaktu skóra do skóry po porodzie w 81% porodów drogami natury.

 

 

maluchy na brzuchy2020

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 8