PDF Drukuj Email

Poradnia dietetyczna

ZAPISY NA WIZYTY KOMERCYJNE  - TELEFON 793-544-831

 

Poradnia dietetyczna oferuje pomoc w:

 • Nadwadze
 • Niedowadze
 • Cukrzycy i cukrzycy kobiet ciężarnych
 • Endometriozie
 • Nadciśnieniu i chorobach układu krążenia, w tym miażdżycy
 • Nietolerancjach pokarmowych, w tym w przypadku alergii pokarmowych także u dzieci
 • Odżywianiu w czasie laktacji, w tym w przypadku alergii pokarmowych u dziecka
 • Chorobach wątroby
 • Dnie moczanowej (podagra)
 • Innych schorzeniach

Praca z dietetykiem obejmuje cykl wizyt:

 1. Szczegółowy wywiad żywieniowy wraz z opracowaniem indywidualnych zaleceń i określeniem celów bliższych i dalszych.
 2. Wizyty kontrolne – omówienie efektów, dostosowanie i opracowanie kolejnych kroków dietoterapii, wyjaśnienie wątpliwości, wsparcie merytoryczne.
 3. Na każdej wizycie pacjent jest poddawany dokładnym pomiarom wagi i obwodów ciała.

 

Opracowanie indywidualnych zaleceń dietetycznych

W ramach indywidualnych zaleceń dietetycznych pacjent otrzyma szczegółową notatkę jak komponować poszczególne posiłki w ciągu dnia. Rozpiska obejmuje wskazanie zalecanych produktów i ich ilości na talerzu, z jednoczesnym określeniem, w jaki sposób można zastąpić dany składnik innym. To z kolei pozwala na elestyczne podejście do ostatecznego kształtu potrawy, tak by była zgodna z preferencjami danej osoby, czyli – krótko mówiąc – smaczna.

 

Holistyczne podejście do diety

W przyjaznej atmosferze, w bliskiej współpracy z doświadczonym i renomowanym dietetykiem, pacjent uzyskuje pełną diagnozę i informację, w których schorzeniach i w jaki sposób może sobie pomóc dietą. Staramy się holistycznie podchodzić do funkcjonowania organizmu i zdrowia, co zapewnia najlepsze, długotrwałe pozytywne efekty.

Zawsze celem naszego dietetyka jest praca nad trwałą zmianą nawyków żywieniowych pacjenta. Takie podejście pozwala na bezpieczną utratę wagi i kontrolę nad efektem jo-jo. W szczególności w przypadku schorzeń przewlekłych, jest to niezwykle istotne, żeby proponowane podczas wizyty w gabinecie modyfikacje dotyczące żywienia, zostały przez pacjenta w pełni zaakceptowane, a dzięki temu mogły być realizowane w długiej perspektywie czasowej, w sposób nieuciążliwy i nie kolidujący z trybem życia danej osoby.

 

Zapraszamy do Poradni Dietetycznej

Przychodnia Przyszpitalna Szpitala Solec – ul. Solec 99

Zapisy: 793-544-831

 

Najlepsza cena porad dietetycznych w Warszawie 

Pojedyncza wizyta: 90 zł 

Dla pacjentów naszej Poradni Diabetologicznej: 20 zł

 

__

Konsultacje dietetyczne prowadzi Joanna Giza-Gołaszewska

Specjalizuje się w pracy z pacjentami ze schorzeniami dietozależnymi, między innymi, cukrzycą, chorobami wątroby, żołądka, jelit, chorobą wieńcową, nadciśnieniem, miażdżycą, otyłością, nadwagą, endometriozą. Posiada także bogate doświadczenie w prowadzeniu diet i doradztwie dietetycznym skierowanym do kobiet w ciąży i w czasie laktacji, w tym w przypadkach schorzeń i alergii pokarmowych u matki lub dziecka.

Dieta w endometriozie

Wśród szczególnych zainteresowań, które wyróżniają Joannę Giza-Gołaszewską na tle innych specjalistów zajmujących się odżywianiem, jest żywienie kobiet dotkniętych endometriozą. Jest dietetykiem Polskiego Stowarzyszenia Endometrioza. Dieta w endometriozie to nowatorski, ale bardzo obiecujący obszar działań. Wyraźnie widać jak odpowiedni dobór składników codziennej diety i indywidualne dostosowanie podaży składników pokarmowych skutkuje pozytywnymi zmianami w wynikach badań oraz odczuwalnym polepszeniem jakości życia pacjentek.

Harmonogram poradni

Piętro Numer gabinetu
Imię i nazwisko lekarza
Poniedziałek Wtorek
Środa Czwartek Piątek
III 29a Joanna Giza 10:30 - 12:30 10:30 - 12:30 10:30 - 12:30 10:30 - 12:30