Laserowe operacje żylaków PDF Drukuj Email

Laserowe operacje żylaków

Z przyjemnością informujemy, że w Szpitalu Solec NZOZ  wykonywane są już  laserowe operacje żylaków kończyn dolnych. Bezbolesny zabieg chirurgiczny może być wykonany u pacjentów w każdym wieku. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub anestezjologicznym. Pacjent do domu wraca po dobie obserwacji szpitalnej.

Zalety laserowych operacji żylaków

  • Mniejsze ryzyko powikłań niż w tradycyjnej metodzie
  • Krótki czas hospitalizacji
  • Jednodniowa hospitalizacja
  • Lepszy efekt kosmetyczny
  • Szybka rekonwalescencja
  • Mniejsze ryzyko wystąpienia krwiaków

Opis metody

Laserowa operacja żylaków kończyn dolnych (EVLT – endovenous laser treatment) to nowoczesna, minimalnie inwazyjna metoda leczenia przewlekłej niewydolności żylnej – schorzenia, które dotyka około 30% populacji mieszkańców Polski. Leczenie niewydolności żyły odpiszczelowej za pomocą energii cieplnej światła lasera przekazywanej poprzez cewnik wprowadzony do światła żyły zaczęto wykorzystywać w latach 90 ubiegłego wieku, a jako uznana metoda operacja ta została zarejestrowana w styczniu 2002 roku. W Stanach Zjednoczonych jest to obecnie najczęściej stosowana metoda leczenia żylaków kończyn dolnych.

Energia cieplna z włókna lesera przekazywana jest bezpośrednio do światła żyły. Pęcherzyki pary utworzone podczas gotowania się krwi powodują uszkodzenie śródbłonka żyły w mechanizmie urazu cieplnego, który sprawia kurczenie się włókien kolagenowych i zamknięcie światła naczynia.

Nie ma potrzeby mechanicznego usuwania niewydolnej żyły odpiszczelowej, co ma miejsce podczas tradycyjnej operacji żylaków. Zabieg można wykonywać w znieczuleniu miejscowym, w warunkach ambulatoryjnych lub hospitalizacji jednodniowej. Opublikowano znakomite wyniki leczenia tą metodą. Badaniem ultrasonograficznym udokumentowano skuteczne zamknięcie żyły odpiszczelowej po pierwszym zabiegu w 98,2% kończyn. Po 2 latach obserwacji niedrożność żyły utrzymywała się w 93,4%. Powikłania występujące po laserowej operacji żylaków kończyn dolnych to: niewielkie wybroczyny podskórne, ból o miernym natężeniu, parestezje, oparzenie skóry, przebarwienia skóry oraz zakrzepowe zapalenie żył. Opisywana częstość tych powikłań nie przekracza 1 – 2%. W wytycznych wielu Towarzystw Flebologicznych operację zamknięcia żył powierzchownych kończyn dolnych laserem wewnątrznaczyniowym uważa się za bezpieczną i skuteczną metodę leczenia chorych z niewydolnością żylną.

Laserowe operacje żylaków wykonywane są w odpłatnie, cena zabiegu to 3 500,00 zł.

W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 22 625 05 23