Oddział Położniczy PDF Drukuj

Nasz kameralny Oddział znajduje się w Szpitalu Solec przy ul. Solec 93, obok Oddziałów Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Kardiologii, Chirurgii, Proktologii i Ortopedii, z którymi współpracujemy przez całą dobę. Jest to szczególnie ważne podczas trudnych i powikłanych ciąż wymagających konsultacji specjalistycznych.

Uwaga całego personelu skupiona jest na komforcie psychicznym pacjentek, który zapewniamy poprzez wysokie kwalifikacje personelu medycznego i stworzenie przyjaznej atmosfery podczas hospitalizacji. Nasze doświadczenie w pracy z chorymi pozwala nam zawsze zrozumieć i pomagać pacjentkom w trudnym dla nich okresie pobytu w szpitalu.

Istotną częścią naszej działalności lekarskiej jest zapewnienie serdecznej atmosfery i bezpieczeństwa parom rodzącym. Stworzyliśmy w tym celu nowoczesne Sale Porodu Rodzinnego.

 

61734_iStock_000004396847XSmall

 

W Bloku Porodowym znajdują się cztery, jednoosobowe sale porodowe z łazienkami (dwie), jedna wyposażona jest w wannę do relaksacji w I okresie porodu. Są też dwie sale Intemsywnego Nadzoru, w których przebywają pacjentki wymagające tego w okresie przedporodowym.

Rozumiejąc potrzeby wspólczesnej kobiety staramy się tworzyć jak najlepsze warunki do porodu naturalnego. Medyczną ingerencję w przebieg porodu ograniczamy do niezbędnego minimum zapewniającego bezpieczeństwo rodzącej i Jej dziecku. Jednak przy jakichkolwiek objawach nieprawidłowości nadzór wzmagamy tak, aby na bieżąco monitorować stan naszych pacjentów.

 

neonatologia-ban

 

Po porodzie dzielimy się pracą z neonatologami, którzy przez cały czas pobytu w szpitalu czuwają nad zdrowiem noworodków.

Ze względu na kameralny charakter oddziału, pacjentki mają ciągły dostęp do pediatrów, którzy na bieżąco udzielają informacji o stanie zdrowia dziecka i wraz z pielęgniarkami ułatwiają matce opiekę nad noworodkiem w pierwszych dniach po porodzie.

Szczególną troską otaczamy Panie przebywające na odcinku patologii ciąży, ponieważ to one właśnie wymagają najwięcej ciepła i wsparcia.

Dyplomowane położne z naszego szpitala prowadzą szkoły rodzenia przygotowujące kobiety do porodu.

Porody oraz leczenie pacjentek odbywa się nieodpłatnie w ramach limitu i standardów NFZ lub odpłatnie dla nieubezpieczonych, bez skierowania, na życzenie pacjentki - bez możliwości zwrotu kosztów leczenia przez NFZ, opłacane przez pacjentki prywatnie.