Email

W trosce o serce pacjenta – kardiomonitory zakupione z funduszy europejskich


O prawidłową diagnostykę naszych pacjentów dbają cztery nowoczesne kardiomonitory. To efekt realizacji projektu pn. „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego” realizowanego w ramach RPO WM 2014-2020. Efektem projektu jest zwiększenie możliwości diagnostycznych, ratowniczych i medycznych, a tym samym zapewnienie odpowiedniej opieki dla pacjentów z koronawirusem.

Kardiomonitor monitoruje i rejestruje najważniejsze parametry życiowe pacjenta. Urządzenie kontrolujące pracę serca i sygnalizuje wystąpienie zaburzeń.  Dzięki unijnemu wsparciu sprzęt już ratuje zdrowie i życie naszych pacjentów. Koszt jednego kardiomonitora modułowego to 42 984 zł. Do naszego szpitala trafiły 4 takie urządzenia oraz centralka (koszt 81 756 zł) – łączna wartość zakupionego sprzętu to 253 692,00 zł.


Szpital SOLEC Sp. z o.o. jest jednym z partnerów Województwa Mazowieckiego w realizacji Projektu „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS- CoV-2 na terenie Województwa Mazowieckiego”.


Okres realizacji Projektu: 29 lutego 2020 – 30.06.2021 r. 

 

Wartość Projektu: 360 000 000,00 zł 

 

Cel Projektu:   zwiększenie możliwości diagnostycznych, ratowniczych i medycznych na terenie województwa mazowieckiego w związku z epidemią spowodowaną koronawirusem SARS-CoV-2.